Cтроительный интернет-журнал

Для чого потрібні захисні ролети на вікна

Для чого потрібні захисні ролети на вікнаЗахисні ролети також можуть називатися ролетами. Вони є механічними пристроями, які захищають дверні та віконні отвори на різних об’єктах. Зазвичай, вони потрібні для блокування поширення світла і тепла, але вони також допомагають захистити від несанкціонованого проникнення. Ну а за посиланням ви можете знайти захисні ролети на вікна.

Чому саме вони?

Як аналоги пропонуються віконниці та решітки, проте вони далеко не такі зручні. Справа в тому, що рольставні забираються в окремий короб, усередині якого намотуються на вал. Тобто їх можна відкривати і закривати, що вкрай зручно. А ще вони займають значно менше місця у відкритому стані, ніж інші варіанти, що робить їх універсальними.

Де вони використовуються?

Зустріти захисні ролети можна на різних об’єктах. Наприклад, для персонального захисту їх ставлять на вікна котеджів, приватних будинків і навіть квартир. Як додатковий захист вони використовуються на різних офісних приміщеннях, торгових павільйонах, банках, ювелірних магазинах, аптеках та інших місць, де це вкрай важливо. Установка їх може проводитися як у будівлю у процесі будівництва, і повністю готовий об’єкт.

Конструкція

Найголовніша частина цієї конструкції — це полотно. Зазвичай для нього використовують сталевий або алюмінієвий профіль. Також є спеціальні вертикальні напрямні, які це полотно рухають нагору. Вгорі встановлюється спеціальний короб з валом усередині, на який полотно намотується. Відкриватися та закриватися ця система може як вручну, так і за допомогою електродвигуна.

Функції

Ролети мають відразу кілька функцій. Про захисну вже було сказано. Але є також декоративна. Саме їх наявність виглядає досить цікаво та покращує зовнішній вигляд будівлі. Ну і третя функція – теплоізоляція. Справа в тому, що ролети майже не мають щілин у своїй конструкції. Тому, якщо зсередини заповнити їх пінополіуретаном, то вони чудово захищатимуть приміщення від проникнення зовнішнього холоду або спеки. У середньому таке рішення збільшує теплоізоляцію на 20%.

Різноманітність дизайну

Багато хто думає, що таке рішення може зіпсувати дверний або віконний отвір. Але це не так. Їх можна добре вписати в загальну архітектуру, якщо правильно підібрати кольори. На жаль, далеко не всі про це думають, тому ми маємо не найкрасивіші рішення. Тому варто грамотно вибирати колір. Добре, що крім 4 базових кольорів можна вибрати до 150 різних відтінків.

Особливості захисту від злому

Варто докладніше зупинитись на функції захисту від несанкціонованого проникнення. Багато хто думає, що решітки куди надійніше, ніж ролети, але це далеко не так. Практика показує, що грати можна легко вирвати або відпиляти, а ось з рольставнями так не вийде. Це незбиране полотно зі сталі або алюмінію. А через напрямні воно може рухатися тільки вгору або вниз. З пазів вирвати теж не вийде, просто сил на таке не вистачить. Ну а щоб вирізати отвір потрібні надто потужні та помітні інструменти, то зловмисники просто не ризикнуть.

Варіанти встановлення

В цілому, тут всього два варіанти — зовнішній і внутрішній або, точніше, накладний і вбудований. У першому випадку короб встановлюють прямо на стіну і той «нависає» над отвором. Вбудований ж має на увазі використання короба прямо в отвір, щоб він був на одному рівні або трохи виступав за неї. Перший варіант, як правило, вибирають вже для готових будівель, тому що вбудувати без шкоди для отвору не так просто, якщо заздалегідь це не передбачити.